Pergola Tente  :  Açılır tavan ve çatı sistemleri tamamen açık ve kapalı özel alanlar oluşturabilmek için tercih edilen ürünlerdir. Üretiminde kullanılan kumaş ve malzemeler olumsuz hava şartlarına göre dayanıklı nano teknolojide üretilmiş ithal blockout kumaşlar kullanılmaktadır. Tam bir gölgelendirme ve soğuk sıcak ısı kontrolu sağlamaktadır.  Güneşe ve her türlü hava şartlarına dayanıklıdır, alev almaz özellikli kumaş kullanılmaktadır. Sistem içerisindeki çatı uygulamasında aydınlatma led ışık sistemleri dahil edilmektedir. Uygun maliyet ve uygulama avantajları sayesinde en çok tercih edilen açılır çatı sistemleridir. Su tahliye sistemi standart olarak bulunmaktadır. Taşıyıcı profiller tercih edilen Ral katalog rengine göre elektrostatik fırın boya uygulanmaktadır.

Tercih edilen alanlar :

Teras kapatmalar, Cafeler, mekanlar ve  bahçe, Restorant , cafe,teras,çatı , havuz kapatma, kış bahçesi ve sigara içilen alanlar

* Isı geçirmez ve yanmaz blackout sistemde üretilen özel kumaş

* Taşıyıcı iskelet olarak Alüminyum veya Çelik demir Profil Sistemi

* Ral rengine göre Antistatik  fırın boyalı profiller

* Paslanmaz Aksesuar ve parçalar

* Su tahliye gizli dere oluk sistemi

İsteğe bağlı olarak pergola motorlu tente düşey cephe kapatmalarında ilave olarak katlanır veya açılır cam sistemleri uygulanmaktadır.

Garanti Süresi : 5 yıl

İmalat süresi : 25 Gün

                                                                          Teknik Şartname  : Uzaktan Kumandalı Dış Alan Hareketli Pergola Sistemi

Açılır-kapanırpergolasistemi, açık alanların kötühava koşullarında bileyıllarca kullanılmasına olanak veren şık çözümdür.Beaufort rüzgar skalası 10 şiddetine (90 km/saat) dayanabilen sistem, kara, yağmuraya dagüneş ışığına karşı dayanıklı olarak tasarlanmıştır.

Sistemin profilleri, yüksek dereceli T6063ekstrüzyonalüminyumdan, elektrostatik toz boya yöntemiyle boyanarak üretiliyor ve açık alan uygulamalarında üstünperformans sağlıyor. Tümcivata, vidave pimler,sistemin uzun ömürlü kullanılmasını sağlamak içinyüksekkalite paslanmaz ve gomet çelikten üretilmiştir.

Ray profilleri(115x 150 x 3 mm), eşsiz yan kanal dizaynı sayesinde sistemin montajında kolaylık sağlıyor ve ekstrüzyonalüminyum ray profilleri ile sistem 10 metreye kadar ileri açılabiliyor. Genişlikleri mekangereksinimlerine göre isteğe bağlı ve13 metreye kadar herhangi bir boyutmevcuttur. sistemi, kumandaya tek dokunuşla 130 m2’yekadarkorumasunuyor ve patentli izolasyon birleştirme profili sayesinde birden fazla sistemin birleştirildiği uygulamalarda daima % 100 su geçirmezlik sağlıyor. sistem, yoğun yağmur suyunun dahi kusursuz tahliyesini sağlayan kendinden yağmur oluklu ön kiriş entegresi içeriyor.

Avrupateknolojisi(SOMFY)kullanılarak, sistemin uzaktan kumanda ile motorun dakikada 29 devir gibi yüksek hızla kontrolü sağlanıyor. Uzaktan kumanda kontrollü LED-TEC aydınlatma sistemiile daha şık ortamlar yaratılabilirken, uzaktan kumanda kontrollü dimmer sistemle de kullanıcıyıçevreleyen ortama uygunışık yoğunluğu sağlanabiliyor.

Sistemin hareketi, F4 taşıyıcı arabaların ray içerisinde mevcut “trigger gergi sistemi” ile ileri-geri hareket etmesiyle sağlanıyor. Altı tekerlekli patentli F4 taşıyıcı arabada, mevcut 4 dikey-2 yatay eksenli tekerlek sistemi, kusursuz ve kasma yapmadan hareket etmeyi sağlıyor. Her F4 taşıyıcı araba, 450 kg yük taşıma kapasitesi sayesinde kar yüküne karşı önemli bir avantaj sağlıyor. Çelik tel yapılı “trigger” sistemi ise 966 kg çekiş kuvvetine sahip olmasıyla kumaşta mükemmel bir gerilme yaratarak suyun 6 derecelik açıyla sorunsuz şekilde tahliyesini mümkün kılıyor.

Alman üretimi, alev yürütmez ve %100 su geçirmez mimari blackout membran kumaş, maksimum stabilitevesıcaklık,nem vekirdirencisağlıyor. Üretim teknolojisi ile eşit esneme özelliğine sahip ve torbalanma yapmıyor. Akriliküst kaplama, sonraki yıllariçin temizlemeyi ve bakımı kolaylaştırıyor. Sistemdeki galvaniz koruma çatısı, kumaş kullanılmadığındakoruma sağladığından kumaşın ömrü kısalmıyor.

Standart donanım olarak sunulan fitil ve conta sistemi, tüm olumsuz kötühava koşullarında mekan içerisine su ve hava girmesini engelleyebiliyor. Üst düzey korumaya yönelik fitiller, kumaşta, raylarda, ön profilde ve arka çatı kiriş desteğinde; contalar ise kumaşı tutan F4 arabalarda monteli olarak bulunuyor. Conta ve fitil sistemi yağmura karşı temel koruma sağlamaya ve dışarıdan giren sızmaları önlemeye uygun bir sistemdir. U sistem, mümkün olan en iyikorumayı uzun yıllar sağlamak ve sıcaklık değişiminin neden olduğu çatlamalardan etkilenmemek için ekstrayumuşak ve ekstra esnekkauçukdanelde ediliyor.

Yüksek dereceli ekstrüzyon alüminyum ray profilleri, paslanmaz çelikten üretilen bağlantı elemanları sektöründe neden dünya çapında ön sıralarda olduğunun kanıtıdır.

 I – Sistem Özellikleri

 • Entegre edilmiş aydınlatma çözümleri (Opsiyonel)

 • Kolay ileri açılış ve kapanış için doğrudan sürücülü motor sistemi

 • Sistem ve aydınlatma için uzaktan kumanda ile kontrol

 • Alternatif renk seçenekleri ile Alman ısıya dayanıklı, 100% su geçirmez blackout kumaş

 • Standart kahverengi konstrüksiyon ve Ral toz boya seçenekleri

 • Birden fazla sistemin birleştirildiği uygulamalarda hava ve su geçirmez izole sistemi (Patentli izolasyon birleştirme profili)

 • Yüksek kaliteli ekstrüzyon aluminyum (T6063)

 • Yüksek kaliteli paslanmaz çelik bağlantı elemanları

 • Tüm sistem etrafında hava ve su geçirmez yalıtım

 • Etrafa katlanır cam uygulanabilirlik

 • Mininum 6 derece eğim imkanı

 • CE ve TUV standartlarında üretim

 • Saatte 90km’ye kadar rüzgar dayanımı

       II – Genel Teknik Özellikler

-Paslanmaz ve geomet çelik bağlantı elemanları – Her türlü hava şartlarına uygun, uzun ömürlü bağlantı elemanları.

-Paslanmaz çelikten tel takviyeli yüksek dayanımlı triger kayışı – 966 kg’ye kadar dayanım imkanı.

-Standartların üzerinde çekici kumaş profili – Kuvvetli çekici kumaş sayesinde profilin esnemesi azalır ve kumaşta maksimum germe sağlanır.

-Altı tekerlekli taşıyıcı araba – Tüm yönlerdesisteminindüzgün çalışmasınısağlıyorve çalışma esnasında sistemin takılmasını ortadankaldırıyor.

-Entegre edilmiş ön oluk & kendinden yağmur kanallı tahliye sistemi – Suyun kumaştan uygun şekilde tahliyesi sağlanır.

-Fitil sistemi – Suyun yanlarıdan akmasını önleyen fitil sistemi.

-Rayların birleşiminde patentli izolasyon birleştirme profili – Yan yana gelen iki ray arasında su sızması engellenir.

-Compact 29 devir motor kutusu – Sistemin hızlı hareket etmesini sağlar.

-Ergonomik ve şık koruma çatısı dizaynı – Sistemin kumaşını ve motor aksamını dış koşullara karşı etkin koruyarak ömrünü uzatıyor.

-Entegre edilmiş aydınlatma seçeneği – İlave elektrik tesisatına ihtiyaç duymadan, geniş alanlarda aydınlatma çözümleri sağlar.-Kitlemeli taşıyıcı araba montajı – Kurulum süresi azaltır ve herbir taşıyıcı araba 150 kg’ye kadar yük taşıma kapasitesine sahiptir.

 

 

              III – Teknik Detaylar

 1. Taşıyıcı Konstrüksiyon

o    Tüm profiller ve konstruksiyon elektrostatik toz fırın boyalıdır.

o    Sistemin konstruksiyonu alüminyumdur.

o    Sistemin monte edildiği kısım, taşıyıcılık görevi gören makas demir konstrüksiyondur.

o    Kesit ölçü detayları:

                    Sistemin taşıyıcı kiriş ölçüsü 150mm x 115mm x 3,50 mm

                           Sistemin ön kiriş ölçüsü 166mmx160mmx3,00 mm

                           Sistemin ön dikme ölçüsü 130mmx100mmx2,50mm

o    Sistem, Kendi ayakları üzerinde veya taşıyıcı konstrüksiyona ve yere sabitleme işlemi çelik dübeller ile monte edilecektir.

 1. Kumaş

o    İthal ,Black-out özellikli 3 katmanlıdır ve ağırlığı 800 gr /m2’dir.

o    Işık yansıtmama, alev yürütmeme ve eşit esneme özelliğine sahiptir.

o    Su geçirmez, solmaz ve yırtılmaya karşı garantilidir.

o    Renk seçenekleri krem, beyaz ve gridir.

o    Alternatifli olarak üç boyutlu kumaş kullanılabilir.

 1. Otomasyon Sistemleri:

o    Sistemin hareketini sağlayan motor Somfy’ (Fransız) markadır ve uzaktan kumandalıdır.

o    Sisteme opsiyonlu olarak uzaktan kumanda kontrollü led aydınlatma modülleri eklenebilir.

o    Motor torku 70-85-120 Nm ve devri 12-17 rpm ‘dir.

 1. Tente Mekanizması:

o    Ray kanallarının içinde, kumaşın hareketini sağlayan dünyada sadece firmamızda mevcut ve patentli 6 tekerlekli taşıyıcı araba kullanılır.Böylece sistemin kusursuz olarak çalışması sağlanır.

o    Sistemde kendinden yağmur oluklu ön kiriş kullanılır ve yağmur suyunun tahliyesi sağlanır.

o    Sistemin hareketi “Triger Gergi Sistemi” ile sağlanmaktadır.

o    Sistemde yağmurun ve rüzgarın yanlardan sızmasını engelleyen fitil sistemi mevcuttur.

o    Tüm bağlantı elemanları, civatalar ve pimler GEOMET ve INOX paslanmazdır.

o    Sistemin etrafının kapatılabilmesine imkan sağlayan yan kirişler sisteme dahil edilebilir.

          VI – Garanti

Tente mekanizması, motor ve Black-out kumaş 5 yıl garantilidir.